9 МАЙ — ХОТИРА ВА ҚАДРЛАШ КУНИ
Инсон қалбидаги энг муқаддас туйғулардан бири — бу хотирадир. Хотира инсонни ўзлигини англашга, ўтмишдан сабоқ олишга, бугунги тинч ва осойишта ҳаётнинг қадрига етишга ундайди.
Хотира ва қадрлаш куни — Ватан озодлиги, халқ тинчлиги ва келажак авлодлар бахти учун жон фидо қилган аждодларимиз жасоратини ёдга олиш, кексаларимиз, фахрийларимиз ва меҳнатда ибрат бўлган инсонларга эҳтиром кўрсатиш кунидир.
Бугунги фаровон ҳаёт, осуда осмон ва тинч кунлар замирида мардлик, матонат, сабр ва фидойилик мужассам. Шу боис, ўтганларни хотирлаш, тирикларни қадрлаш ҳар биримиз учун нафақат анъана, балки муқаддас инсоний бурчдир.
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази халқимизни 9 май — Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан самимий муборакбод этади!

9 МАЯ — ДЕНЬ ПАМЯТИ И ПОЧЕСТЕЙ
Одно из самых священных чувств в человеческом сердце — это память. Память помогает человеку осознать свою сущность, извлекать уроки из прошлого и ценить сегодняшнюю мирную и спокойную жизнь.
День памяти и почестей — это день уважения к мужеству наших предков, отдавших свои жизни за свободу Родины, мир народа и счастье будущих поколений, а также день почитания наших ветеранов, старшего поколения и людей, ставших примером своим трудом.
В основе сегодняшней благополучной жизни, мирного неба и спокойных дней лежат мужество, стойкость, терпение и самоотверженность. Поэтому помнить ушедших и ценить живых — не только традиция, но и священный человеческий долг каждого из нас.
Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан искренне поздравляет наш народ с 9 Мая — Днём памяти и почестей!
Пусть в нашей стране всегда царят мир и спокойствие, небо будет ясным, а народ — дружным и благополучным!