Навбатдаги ҳамкорлик тўғрисидаги меморандумлар имзоланди.
Халқаро конференция доирасида Ўзбекистон Республикаси Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори Олимжон Жумаев Хитой Халқ Республикасининг Бозорни тартибга солиш давлат бошқармаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва баҳолаш маркази директори Лю Синхай ва «Марказий Осиё Финтех Ассоциацияси» ННТ раиси Отабек Насиров билан ўзаро англашув ва ҳамкорлик тўғрисидаги Меморандумларни имзоладилар.
Ушбу ҳужжат томонлар ўртасида узоқ муддатли, самарали ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни йўлга қўйиш, рақамли иқтисодиёт шароитида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш ва рақобат сиёсатини ривожлантириш бўйича қўшма ташаббусларни амалга оширишга қаратилган.
Ушбу ҳамкорлик Марказ ва Ассоциация ўртасидаги ишонч, очиқлик ва инновацион тараққиёт сари қўйилган муҳим қадам бўлди.

Подписаны очередные меморандумы о сотрудничестве.
В рамках международной конференции директор Центра исследований конкуренции и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан Олимжон Жумаев подписал Меморандумы о взаимопонимании и сотрудничестве с директором Центра политики конкуренции и оценки при Государственном управлении по регулированию рынка Китайской Народной Республики Лю Синьхай и председателем ННО «Центрально-Азиатская Финтех Ассоциация» Отабеком Насировым.
Данные документы направлены на установление долгосрочного, эффективного и взаимовыгодного сотрудничества между сторонами, реализацию совместных инициатив по защите прав потребителей и развитию конкурентной политики в условиях цифровой экономики.
Данное сотрудничество стало важным шагом в направлении укрепления доверия, открытости и инновационного развития между Центром и Ассоциацией.