Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан “Электромагнит мослашув маркази” давлат унитар корхонаси раҳбар ва ходимлари учун “Монополияга қарши комплаенс” мавзусида икки кунлик амалий ўқув курси ташкил этилди.
9 Сентябрь 2025 14:30 1834 Чоп этиш
Ўқув дастури давомида иштирокчилар иқтисодиётда рақобат муҳитини шакллантириш, монополияга қарши қонунчиликни тўғри қўллаш ва соҳага оид амалий кўникмаларни мустаҳкамлашга қаратилган билим ва кўникмаларга ега бўлдилар.
Дарслар тегишли соҳада кўп йиллик тажрибага эга мутахассислар — Қўмита раҳбарияти, бошқарма ва бўлим бошлиқлари, олий таълим муассасалари профессор-ўқитувчилари томонидан олиб борилди.

Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции организовал двухдневный практический учебный курс на тему «Антимонопольный комплаенс» для руководства и сотрудников Государственного унитарного предприятия «Центр электромагнитной совместимости».
9 Сентября 2025 14:30 1835 Распечатать
В рамках учебной программы участники получили знания и навыки, направленные на формирование конкурентной среды в экономике, правильное применение антимонопольного законодательства и укрепление практических компетенций в данной сфере.
Занятия проводились специалистами с многолетним опытом работы в соответствующей области — руководством Комитета, начальниками управлений и отделов, а также профессорами и преподавателями высших учебных заведений.
Подобные курсы, направленные на внедрение конкурентной политики в практику, обновление отраслевых знаний и повышение квалификации, Центр системно организует на регулярной основе.