Ўзбекистон ва Туркия ўртасида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланди
16 Май 2025 14:40 1431 Чоп этиш
Жорий йилнинг 15 май куни Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Республикаси ўртасидаги савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича Ҳукуматлараро комиссиянинг 8-йиғилиши доирасидаги музокараларда Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси раиси Ҳалилилло Турахужаев иштирок этди.
Йиғилиш доирасида Рақобат қўмитаси ҳамда Туркия Республикаси Савдо вазирлиги ўртасида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасида ҳамкорлик тўғрисида Англашув меморандуми имзоланди.
Ушбу ҳужжат икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантиришда муҳим қадам бўлиб, институционал алоқаларни мустаҳкамлаш ва истеъмолчилар манфаатларини ҳимоя қилиш соҳасида халқаро илғор тажрибаларни жорий этишга хизмат қилади.

Memorandum of understanding signed between Uzbekistan and Turkey in the field of consumer protection
16 May 2025 14:40 1433 Print
On May 15 of this year, as part of the 8th meeting of the Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Turkey, the Chairman of the Competition Promotion and Сonsumer protection Committee, Khalilillo Turakhujaev, took part in the negotiations.
During the meeting, a Memorandum of Understanding was signed between the Competition Promotion and Сonsumer protection Committee of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Trade of the Republic of Turkey in the field of consumer protection.
This document represents an important step in strengthening bilateral cooperation, aimed at enhancing institutional ties and introducing advanced international practices to protect consumer interests.