Ўзбекистон ва Туркия ўртасида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланди
16 Май 2025 14:40 1431 Чоп этиш
Жорий йилнинг 15 май куни Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Республикаси ўртасидаги савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича Ҳукуматлараро комиссиянинг 8-йиғилиши доирасидаги музокараларда Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси раиси Ҳалилилло Турахужаев иштирок этди.
Йиғилиш доирасида Рақобат қўмитаси ҳамда Туркия Республикаси Савдо вазирлиги ўртасида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасида ҳамкорлик тўғрисида Англашув меморандуми имзоланди.
Ушбу ҳужжат икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантиришда муҳим қадам бўлиб, институционал алоқаларни мустаҳкамлаш ва истеъмолчилар манфаатларини ҳимоя қилиш соҳасида халқаро илғор тажрибаларни жорий этишга хизмат қилади.

Подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между Узбекистаном и Турцией в сфере защиты прав потребителей
16 Мая 2025 14:40 1670 Распечатать
15 мая текущего года в рамках 8-го заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Турецкой Республикой председатель Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей Халилулло Турахужаев принял участие в переговорах.
В ходе заседания был подписан Меморандум о взаимопонимании между Комитетом по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан и Министерством торговли Турецкой Республики в сфере защиты прав потребителей.
Данный документ является важным шагом в развитии двустороннего сотрудничества, направленным на укрепление институциональных связей и внедрение передового международного опыта в защиту интересов потребителей.