Ҳамкорлик йўлида янги қадам!
Жорий йилнинг 9 апрель куни Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори Олимжон Жумаев Адлия вазирлиги ҳузуридаги Қонунчиликни таҳлил қилиш ва тартибга солиш таъсирини баҳолаш институти билан ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзолади.
Учрашув давомида, ходимлар малакасини ошириш бўйича ҳамкорлик, таҳлилий ва илмий изланишларни биргаликда олиб бориш, музокара майдончаларини ташкил этиш ҳамда миллий ва халқаро лойиҳаларда ходимлар иштирокини таъминлаш каби масалалар атрофлича муҳокама қилинди.
Меморандумнинг имзоланиши давлат органлари ўртасида тажриба алмашиш учун янги имкониятлар очади, бу эса, ўз навбатида, истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилишни кучайтириш, соғлом рақобат муҳитини яратишга хизмат қилади.

Новый шаг к сотрудничеству!
9 апреля текущего года директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей Олимжон Джумаев подписал Меморандум о взаимном сотрудничестве с Институтом анализа законодательства и оценки регулирующего воздействия при Министерстве юстиции.
В ходе встречи были подробно обсуждены такие вопросы, как сотрудничество в сфере повышения квалификации сотрудников, проведение совместных аналитических и научных исследований, организация дискуссионных площадок, обеспечение участия сотрудников в национальных и международных проектах.
Подписание меморандума откроет новые возможности для обмена опытом между государственными органами, что, в свою очередь, будет служить усилению защиты прав потребителей и формированию здоровой конкурентной среды.