"Рақамли рақобат ва сунъий интеллектни тартибга солиш механизмлари" бўйича тренинг
Рақобат қўмитаси тизимидаги кадрлар салоҳиятини ошириш юзасидан бугунги кунда ҳар томонлама ислоҳотлар олиб борилмоқда.
Рақобат қўмитасида Германиянинг Sparkassenstiftung for International Cooperation ташкилоти билан ҳамкорликда Қўмита мутахассислари учун "Рақобат ва сунъий интеллектни рақамли тартибга солиш механизмлари" мавзусида икки кунлик ўқув-семинар бошланди.
Ушбу тренинг иштирокчиларнинг рақамли ва сунъий интеллектга асосланган бозорларни тартибга солиш бўйича кўникма ва билимларини оширишга қаратилган.
17-18 сентябрь кунлари давом этадиган дастур бугун иккита сессия билан бошланди:
"Рақамли ва сунъий интеллект бозорлари"
"Рақамли рақобатни тартибга солиш механизмлари" (Германия, Европа ва Буюк Британиянинг тартибга солиш ёндашувлари)

Тренинг на тему «Механизмы цифрового регулирования в сфере конкуренции и искусственного интеллекта»
В настоящее время проводятся комплексные реформы по повышению кадрового потенциала в системе Комитета по конкуренции.
В Комитете по конкуренции совместно с German Sparkassenstiftung for International Cooperation началась двухдневная программа обучения «Механизмы цифрового регулирования в сфере конкуренции и искусственного интеллекта» для специалистов Комитета.
Цель тренинга — повысить навыки и знания участников в области регулирования цифровых рынков и рынка искусственного интеллекта.
Тренинг, который пройдет с 17 по 18 сентября, начался сегодня с двух содержательных сессий:
«Введение в цифровые рынки и рынки ИИ»
«Механизмы регулирования цифровой конкуренции» (Регуляторные подходы Германии, Европы и Великобритании)