4 Ноябрь 2024 16:44 1016 Чоп этиш
Бугун Hyatt Regency Tashkent меҳмонхонасида АҚШнинг Товар фьючерслари савдо комиссияси (CFTC) билан ҳамкорликда Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси томонидан ташкил этилган «Товар-хом ашё биржалари ва уларнинг иштирокчилари фаолиятини тартибга солиш» мавзусидаги семинар бошланди.
Тадбирнинг биринчи ярмида CFTC Халқаро муносабатлар бўлими директори ўринбосари Кевин Пикколи ўз тақдимотида товар-хом ашё бозорини ривожлантириш, спот бозори (spot market) ҳамда турли дериватив маҳсулот турлари ҳақида гапириб ўтди.
Семинар давомида бозор мониторинги, хавфларни бошқариш ва манипуляцияларга қарши курашиш каби масалалар фаол муҳокама қилиниши кутилмоқда.

Seminar on "Commodity Market Regulation”
Today, the seminar on "Commodity Market Regulation” organized by the Competition Promotion and Consumer Protection Committee in partnership with the U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC), has started at the Hyatt Regency Tashkent.
Kevin Piccoli, Deputy Director of International Relations at the CFTC, opened the seminar with his presentation on developing a commodities market, the spot market, and briefly discussed various types of derivative products.
Participants will actively discuss topics such as market monitoring, risk management, and combating market manipulation.