4 Ноябрь 2024 16:44 1016 Чоп этиш
Бугун Hyatt Regency Tashkent меҳмонхонасида АҚШнинг Товар фьючерслари савдо комиссияси (CFTC) билан ҳамкорликда Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси томонидан ташкил этилган «Товар-хом ашё биржалари ва уларнинг иштирокчилари фаолиятини тартибга солиш» мавзусидаги семинар бошланди.
Тадбирнинг биринчи ярмида CFTC Халқаро муносабатлар бўлими директори ўринбосари Кевин Пикколи ўз тақдимотида товар-хом ашё бозорини ривожлантириш, спот бозори (spot market) ҳамда турли дериватив маҳсулот турлари ҳақида гапириб ўтди.
Семинар давомида бозор мониторинги, хавфларни бошқариш ва манипуляцияларга қарши курашиш каби масалалар фаол муҳокама қилиниши кутилмоқда.

Семинар на тему «Регулирование деятельности товарно-сырьевых бирж и их участников»
Сегодня в Hyatt Regency Tashkent стартовал семинар на тему «Регулирование деятельности товарно-сырьевых бирж и их участников», организованный Комитетом по развитию конкуренции и защите прав потребителей совместно с Комиссией по торговле товарными фьючерсами США (CFTC).
Заместитель директора по международным связям CFTC Кевин Пикколи открыл семинар своей презентацией, где рассказал о развитии товарно-сырьевого рынка, спотового рынка (spot market) и обсудил различные виды деривативных продуктов.
Ожидается активное обсуждение вопросов мониторинга, управления рисками и борьбы с манипуляциями на биржах.