Ўзбекистон ва Қирғизистондаги Фридрих Эберт номидаги жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Филипп Ян билан учрашув
25 Октябрь 2024 16:41 1126 Чоп этиш
Жорий йилнинг 25-октабр кунида Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳамда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлар маркази Ўзбекистон ва Қирғизистондаги Фридрих Эберт номидаги жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Филипп Ян билан учрашдилар.
Ушбу учрашувда Қўмита раиси Х.Турахужаев, раис ўринбосари Ф.Карабаев, Марказ директори О.Жумаев, директор ўринбосари Ғ.Холжигитов, ҳамда Фридрих Эберт номидаги жамғарма томонидан жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Ф.Ян, жамғарманинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси лойиҳа раҳбари Б.Алимов ва масъул ходимлар қатнашдилар.
Музокаралар ўзаро ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлаш, биргаликда янги лойиҳаларни амалга оширишга қаратилган. Бундан ташқари, Ф.Ян рақобат муҳитини самарали шакллантириш учун халқаро ҳамкорлик ва тажриба алмашиш муҳимлигини таъкидлади.
Учрашув якунида томонлар ўзаро билимлар алмашинуви, ходимларнинг институционал салоҳиятини ошириш, биргаликда семинар ва тренинглар ташкил қилиш, халқаро экспертларни жалб қилиш ҳамда ўзаро ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш мақсадида меморандум имзолашга тайёрлигини билдирдилар.

Встреча с Филиппом Яном, директором регионального офиса Фонда Фридриха Эберта в Узбекистане и Кыргызстане
25 Октября 2024 16:41 1343 Распечатать
25 октября текущего года Комитет по развитию конкуренции и защите прав потребителей и Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей встретились с Филиппом Яном, директором регионального представительства Фонда имени Фридриха Эберта в Узбекистане и Кыргызстане.
В заседании приняли участие председатель Комитета Х. Турахужаев, заместитель председателя Ф. Карабаев, директор Центра О. Жумаев, заместитель директора Г. Холжигитов, а также директор Регионального представительства Фонда имени Фридриха Эберта Ф. Ян, руководитель проектов Представительства Фонда в Узбекистане Б. Алимов и ответственные сотрудники.
Переговоры направлены на дальнейшее укрепление взаимного сотрудничества и реализацию новых совместных проектов. Кроме того, Ф. Ян подчеркнул важность международного сотрудничества и обмена опытом для эффективного формирования конкурентной среды.
В завершение встречи стороны выразили готовность подписать меморандум по обмену знаниями, повышению институционального потенциала сотрудников, организации совместных семинаров и тренингов, привлечению международных экспертов, укреплению взаимного сотрудничества.