Ўзбекистон ва Қирғизистондаги Фридрих Эберт номидаги жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Филипп Ян билан учрашув
25 Октябрь 2024 16:41 1126 Чоп этиш
Жорий йилнинг 25-октабр кунида Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси ҳамда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлар маркази Ўзбекистон ва Қирғизистондаги Фридрих Эберт номидаги жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Филипп Ян билан учрашдилар.
Ушбу учрашувда Қўмита раиси Х.Турахужаев, раис ўринбосари Ф.Карабаев, Марказ директори О.Жумаев, директор ўринбосари Ғ.Холжигитов, ҳамда Фридрих Эберт номидаги жамғарма томонидан жамғарманинг минтақавий ваколатхонаси директори Ф.Ян, жамғарманинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси лойиҳа раҳбари Б.Алимов ва масъул ходимлар қатнашдилар.
Музокаралар ўзаро ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлаш, биргаликда янги лойиҳаларни амалга оширишга қаратилган. Бундан ташқари, Ф.Ян рақобат муҳитини самарали шакллантириш учун халқаро ҳамкорлик ва тажриба алмашиш муҳимлигини таъкидлади.
Учрашув якунида томонлар ўзаро билимлар алмашинуви, ходимларнинг институционал салоҳиятини ошириш, биргаликда семинар ва тренинглар ташкил қилиш, халқаро экспертларни жалб қилиш ҳамда ўзаро ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш мақсадида меморандум имзолашга тайёрлигини билдирдилар.

Meeting with Philipp Jahn, Director of the Regional Office of the Friedrich Ebert Foundation in Uzbekistan and Kyrgyzstan
25 October 2024 16:41 1124 Print
On October 25, 2024, the Competition Promotion and Consumer Protection Committee along with Competition Policy and Consumer Rights Research Center met with the Director of the Regional Office of the Friedrich Ebert Foundation in Uzbekistan and Kyrgyzstan, Philipp Jahn.
The meeting brought together key figures, including Committee Chairman H. Turakhujaev, Deputy Chairman F. Karabaev, Center Director O. Jumaev, Deputy Director G. Kholjigitov, as well as F. Jahn, Director of the Regional Office of the Friedrich Ebert Foundation, and B. Alimov, the Project Manager at the Foundation's Uzbekistan Representative Office, along with other responsible staff.
The negotiations were aimed at further strengthening of mutual cooperation relations, implementation of new joint projects. In addition, F. Jahn emphasized the importance of international cooperation and exchange of experience for effective formation of the competitive environment.
At the end of the meeting, the parties expressed their readiness to sign a memorandum in order to exchange knowledge, increase the institutional capacity of employees, organize joint seminars and trainings, attract international experts, and strengthen mutual cooperation.