Туркий давлатлар ташкилотининг етакчи таҳлил марказлари халқаро анжумани бўлиб ўтди
"Туркий Давлатлар Ташкилотига аъзо давлатлари ўртасидаги савдо салоҳиятини кенгайтириш: қўшма тадқиқотлар ва стратегик ечимлар" мавзусида Туркий Давлатлар Ташкилотининг етакчи таҳлил марказлари иштирокида унга аъзо давлатлар ўртасидаги савдо, рақамли иқтисодиёт, инфратузилма лойиҳалари ва барқарор ривожланиш масалаларига бағишланган халқаро анжуман бўлиб ўтди.
Анжуманда Қўмита ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори О.Жумаев "Рақамли савдо платформаларини ривожлантиришда рақобат сиёсатининг роли" мавзусидаги маърузаси билан иштирок этди.
Шунингдек, тадбир давомида Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази Озарбайжон Республикасининг Иқтисодий илмий тадқиқотлар институти (ESRI) ва Қозоғистон Республикасининг Евроосиё тадқиқотлар институти (ERI) билан ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандумлар имзолади.

14 April 2025 15:00 2215 Print
With the participation of leading analytical centers of the Organization of Turkic States, an international conference was held on issues of trade, digital economy, infrastructure projects and sustainable development of the member states of OTS, on the topic "Expansion of trade potential between the member states of the Organization of Turkic States: joint research and strategic decisions".
The conference was attended by the Director of the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Committee O. Jumayev with a report on the topic "The role of competition policy in the development of digital trading platforms".
Also during the event, the Competition Policy and Consumer Rights Research Center signed memorandums of understanding on cooperation with the Economic Scientific Research Institute (ESRI)  of the Republic of Azerbaijan and the Eurasian Research Institute (ERI) of the Republic of Kazakhstan.