Туркий давлатлар ташкилотининг етакчи таҳлил марказлари халқаро анжумани бўлиб ўтди
"Туркий Давлатлар Ташкилотига аъзо давлатлари ўртасидаги савдо салоҳиятини кенгайтириш: қўшма тадқиқотлар ва стратегик ечимлар" мавзусида Туркий Давлатлар Ташкилотининг етакчи таҳлил марказлари иштирокида унга аъзо давлатлар ўртасидаги савдо, рақамли иқтисодиёт, инфратузилма лойиҳалари ва барқарор ривожланиш масалаларига бағишланган халқаро анжуман бўлиб ўтди.
Анжуманда Қўмита ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори О.Жумаев "Рақамли савдо платформаларини ривожлантиришда рақобат сиёсатининг роли" мавзусидаги маърузаси билан иштирок этди.
Шунингдек, тадбир давомида Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази Озарбайжон Республикасининг Иқтисодий илмий тадқиқотлар институти (ESRI) ва Қозоғистон Республикасининг Евроосиё тадқиқотлар институти (ERI) билан ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандумлар имзолади.

14 Апреля 2025 15:00 2190 Распечатать
При участии ведущих аналитических центров Организации тюркских государств прошла международная конференция, посвященная вопросам торговли, цифровой экономики, инфраструктурных проектов и устойчивого развития государств-членов ОТГ, на тему «Расширение торгового потенциала между государствами-членами Организации тюркских государств: совместные исследования и стратегические решения».
В конференции принял участие директор Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете О. Жумаев с докладом на тему «Роль конкурентной политики в развитии цифровых торговых площадок».
Также в ходе мероприятия Центр исследований конкурентной политики и прав потребителей подписал меморандумы о взаимопонимании по сотрудничеству с Экономическим научным исследовательским институтом (ESRI) Азербайджанской Республики и Евразийским научно-исследовательским институтом (ERI) Республики Казахстан.