Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда BRICS Рақобат ҳуқуқи ва сиёсати халқаро маркази ўртасида ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзоланди
25 Март 2025 16:36 1183 Чоп этиш
2025 йил 25 март куни Рақобат қўмитаси ҳузуридаги тадқиқотлар маркази ҳамда BRICS Рақобат ҳуқуқи ва сиёсати халқаро маркази ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар илмий салоҳиятни ошириш, ўзаро учрашувлар, конференциялар ва семинарлар ташкил этиш, шунингдек, рақобат ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича илғор тажриба ва халқаро амалиёт билан маълумот алмашиш масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтириш мақсадида меморандум имзоладилар.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции и Международным центром конкурентного права и политики BRICS
25 Марта 2025 16:36 1374 Распечатать
25 марта 2025 года состоялась встреча между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции и Международным центром конкурентного права и политики BRICS.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы наращивания научного потенциала, организации взаимных встреч, конференций и семинаров, а также обмена информацией о передовом опыте и международной практике в сфере конкуренции и защиты прав потребителей.
По итогам встречи стороны подписали меморандум о дальнейшем укреплении и расширении взаимного сотрудничества.