Реклама ҳаққоний ва ишончли бўлиши лозим!
Бугунги кунда товар ва хизматларнинг рекламаси кескин фаоллашган бўлиб, бунда эътиборни жалб этиш учун турли воситалардан кенг фойдаланилмоқда. Рақобат қўмитаси “Реклама тўғрисида”ги Қонуннинг ижросини таъминловчи ваколатли орган ҳисобланади ва реклама бозорида номақбул ва ишончсиз ахборотлар берилишининг олдини олади.
Хусусан, реклама ахборотидаги маълумотлар амалдаги ҳолатга мос келмаслиги оқибатида фуқароларга нотўғри ахборот тақдим этилиши ҳамда уларда товар (иш, хизмат) ҳақида тўғри ва тўлиқ маълумот олишга бўлган ҳуқуқлари бузилишига сабаб бўлмоқда.
Ҳурматли фуқаролар
Турли хил манбалар ва ижтимоий тармоқларда шубҳали рекламаларга дуч келсангиз, берилаётган маълумотларнинг ишончлилигини текшириб олиш учун Рақобат қўмитасига мурожаат қилинг.

Advertising must be truthful and reliable!
Today, advertising of goods and services is becoming more and more active, various means of attracting attention are widely used. The Competition Committee is an authorized body that ensures the implementation of the Law "On Advertising" and prevents the dissemination of inappropriate and unreliable information in the advertising market.
In particular, the discrepancy between the information in advertising information and the current situation leads to the provision of citizens with unreliable information and the violation of their right to receive reliable and complete information about the product (work, service).
Dear citizens!
If you encounter suspicious advertising on various resources and in social networks, contact the Competition Committee to verify the accuracy of the information provided.