Реклама ҳаққоний ва ишончли бўлиши лозим!
Бугунги кунда товар ва хизматларнинг рекламаси кескин фаоллашган бўлиб, бунда эътиборни жалб этиш учун турли воситалардан кенг фойдаланилмоқда. Рақобат қўмитаси “Реклама тўғрисида”ги Қонуннинг ижросини таъминловчи ваколатли орган ҳисобланади ва реклама бозорида номақбул ва ишончсиз ахборотлар берилишининг олдини олади.
Хусусан, реклама ахборотидаги маълумотлар амалдаги ҳолатга мос келмаслиги оқибатида фуқароларга нотўғри ахборот тақдим этилиши ҳамда уларда товар (иш, хизмат) ҳақида тўғри ва тўлиқ маълумот олишга бўлган ҳуқуқлари бузилишига сабаб бўлмоқда.
Ҳурматли фуқаролар
Турли хил манбалар ва ижтимоий тармоқларда шубҳали рекламаларга дуч келсангиз, берилаётган маълумотларнинг ишончлилигини текшириб олиш учун Рақобат қўмитасига мурожаат қилинг.

Реклама должна быть правдивой и надежной!
Сегодня реклама товаров и услуг становится все более активной, широко используются различные средства привлечения внимания. Комитет по конкуренции является уполномоченным органом, обеспечивающим реализацию Закона «О рекламе» и пресекающим распространение ненадлежащей и недостоверной информации на рекламном рынке.
В частности, несоответствие сведений в рекламной информации актуальной ситуации приводит к предоставлению гражданам недостоверной информации и нарушению их права на получение достоверной и полной информации о товаре (работе, услуге).
Уважаемые граждане!
Если вы столкнулись с подозрительной рекламой на различных ресурсах и в социальных сетях, обратитесь в Комитет по конкуренции для проверки достоверности предоставленной информации.