Электро техника саноати корхоналарининг иқтисодий хавфсизлигини мустаҳкамлашда бозор воситаларидан фойдаланиш имкониятлари
31 Октябрь 2025 12:18 1087 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази илмий котиби, фалсафа доктори (PhD) Сардор Турсунхўжаевнинг “Электро техника саноати корхоналарининг иқтисодий хавфсизлигини мустаҳкамлашда бозор воситаларидан фойдаланиш имкониятлари” мавзусидаги илмий мақоласи Полшанинг "International Journal of Economy and Innovation" журналининг 2025 йил 64-сонида чоп этилди.
Муаллиф мақолада Ўзбекистон саноатини модернизация қилиш, рақобатбардошликни ошириш ва инновацион иқтисодиётни ривожлантириш бўйича илмий таклифларни илгари сурган.
Мазкур мақола Ўзбекистон илмий жамоатчилиги учун халқаро тан олинаётган тадқиқот йўналишларидан биридир — у рақобат сиёсати, саноат хавфсизлиги ва инновацион иқтисодиётнинг кесишган нуқталарида олиб борилган долзарб изланишлар самараси ҳисобланади.

Возможности использования рыночных инструментов в укреплении экономической безопасности предприятий электротехнической промышленности
31 Октября 2025 12:18 1088 Распечатать
Научная статья ученого секретаря Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции, доктора философии (PhD) Сардора Турсунхужаева на тему «Возможности использования рыночных инструментов в укреплении экономической безопасности предприятий электротехнической промышленности» опубликована в 64-м номере польского журнала International Journal of Economy and Innovation за 2025 год.
В статье автор выдвинул научные предложения по модернизации промышленности Узбекистана, повышению конкурентоспособности и развитию инновационной экономики.
Данная статья является одним из международно признанных направлений исследований для научного сообщества Узбекистана, поскольку представляет собой результат актуальных научных изысканий, проведенных на стыке конкурентной политики, промышленной безопасности и инновационной экономики.