Қўшимча захира ва имкониятларни сафарбар этиш бўйича “йўл хариталари” муҳокама қилинди
Давлат раҳбарининг топшириғига мувофиқ, “Ақл маркази – ҳокимлик – Халқ депутатлари Кенгаши” ҳамкорлиги бўйича янги тизим доирасида Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан Сирдарё вилоятининг туман ва шаҳарлари кесимида қўшимча захира ва имкониятларни сафарбар этиш бўйича “йўл хариталари” ишлаб чиқилди.
Бугун Сирдарё вилоятида Мазкур “йўл харита” лойиҳалари Марказ директори О.Жумаев бошчилигида тегишли вазирлик ва идоралар ҳамда вилоят ҳокимлиги вакиллари билан муҳокама қилинди.
Учрашувда лойиҳаларда назарда тутилган чора-тадбирлар, уларни амалга ошириш имкониятлари ҳамда масъул ташкилотлар билан ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилиб, Сирдарё вилояти Халқ депутатлари Кенгаши муҳокамасига киритиш бўйича келишувга эришилди.
Мазкур тизим ҳудудларнинг ички имконият ва захираларини аниқлаш, уларни самарали ишга солиш ҳамда аниқ натижага йўналтирилган чора-тадбирларни белгилашга хизмат қилмоқда.

“Roadmaps” for Mobilizing Additional Reserves and Opportunities Discussed
In accordance with the instructions of the Head of State, within the framework of the new “Think Tank – Hokimiyat – Council of People’s Deputies” cooperation system, the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee has developed “roadmaps” for mobilizing additional reserves and opportunities across the districts and cities of Syrdarya Region.
Today, the projects of these “roadmaps” were discussed in Syrdarya Region under the leadership of O. Jumayev, Director of the Center, with the participation of representatives of relevant ministries and agencies, as well as the regional hokimiyat.
During the meeting, the measures envisaged in the projects, opportunities for their implementation, and issues of cooperation with responsible organizations were discussed. As a result, an agreement was reached to submit the projects for consideration by the Council of People’s Deputies of Syrdarya Region.
This system serves to identify the internal potential and reserves of the regions, ensure their effective utilization, and define concrete measures aimed at achieving tangible results.