Фарғона вилоятида қурилиш материаллари ишлаб чиқариш соҳасида фаолият юритаётган жами 21 та корхона ва тадбиркорлик субъекти вакиллари билан очиқ мулоқотлар ташкил этилди
29 Июнь 2026 22:00 615 Чоп этиш
Хусусан, Марказ директори О.Жумаев «Кварц» АЖ, «Бешариқ қувур» МЧЖ, «SHAFFOF SEMENT SANOAT» МЧЖ ҳамда «MODERNA CERAMIC INDUSTRIES FERGHANA» МЧЖ раҳбарлари билан соҳани янада ривожлантириш, ишлаб чиқариш қувватларини кенгайтириш, маҳаллийлаштириш даражасини ошириш ва инвестиция лойиҳаларини жадаллаштириш масалаларини муҳокама қилдилар.
Учрашувлар давомида тадбиркорлар томонидан билдирилган таклиф ва ташаббуслар тингланиб, уларни қўллаб-қувватлаш ҳамда мавжуд муаммоларни бартараф этиш бўйича тегишли чора-тадбирлар юзасидан фикр алмашилди.

В Ферганской области были организованы открытые диалоги с представителями 21 предприятия и субъекта предпринимательства, осуществляющих деятельность в сфере производства строительных материалов
В частности, директор Центра О.Жумаев провёл встречи с руководителями АО «Кварц», ООО «Бешариқ қувур», ООО «SHAFFOF SEMENT SANOAT» и ООО «MODERNA CERAMIC INDUSTRIES FERGHANA». В ходе встреч были обсуждены вопросы дальнейшего развития отрасли, расширения производственных мощностей, повышения уровня локализации и ускорения реализации инвестиционных проектов.
В рамках встреч были выслушаны предложения и инициативы предпринимателей, а также состоялся обмен мнениями по вопросам их поддержки и принятия соответствующих мер по устранению имеющихся проблем.