Ходимлар малакасини оширишга эътибор қаратилмоқда
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан Қўмита ва унинг ҳудудий органлари ходимлари учун “FAIR TECH” ягона ахборот тизими ҳамда унинг таркибидаги модуллардан фойдаланиш бўйича икки кунлик малака ошириш ўқув курси ташкил этилди.
Ўқув курси давомида иштирокчиларга “FAIR PRICE”, “Product Info”, “FARM INFO”, “Истеъмолчи мурожаати”, “Тендер савдолари”, “KPI”, “Концентрация”, “Marketplace” ва “Биржа назорати” каби модуллардан фойдаланиш тартиби ҳамда Қўмитанинг интерактив хизматлар портали (my.fairtech.uz) имкониятлари бўйича назарий ва амалий билимлар берилди.
Ўқув курси якунида Рақобат қўмитаси раиси иштирокида ходимлар билан очиқ мулоқот ўтказилиб, ахборот тизимини қўллаш жараёнида учраётган муаммолар, уларнинг ечимлари ҳамда тизимни янада такомиллаштириш юзасидан фикр алмашилди.
Ўқув курси якунида иштирокчиларга сертификатлар топширилди.
Мазкур ўқув курси Қўмита тизимида рақамли технологиялардан самарали фойдаланиш, хизматлар сифатини ошириш ҳамда ходимларнинг касбий кўникмаларини янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Повышению квалификации сотрудников уделяется особое внимание
Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по конкуренции был организован двухдневный курс повышения квалификации для сотрудников Комитета и его территориальных органов по использованию Единой информационной системы «FAIR TECH» и входящих в её состав модулей.
В ходе обучения участникам были представлены теоретические и практические знания по использованию модулей «FAIR PRICE», «Product Info», «FARM INFO», «Обращение потребителя», «Тендерные торги», «KPI», «Концентрация», «Marketplace» и «Биржевой контроль», а также возможностей интерактивного портала Комитета (my.fairtech.uz).
По завершении курса при участии председателя Комитета состоялся открытый диалог с сотрудниками, в ходе которого были обсуждены вопросы, возникающие при использовании информационной системы, пути их решения и предложения по дальнейшему совершенствованию системы.
По итогам обучения участникам были вручены сертификаты.
Проведение данного курса способствует эффективному использованию цифровых технологий в системе Комитета, повышению качества оказываемых услуг и дальнейшему укреплению профессиональных навыков сотрудников.