ОАВлар биз ҳақимизда
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан товар ва молия бозорлари ҳамда иқтисодиёт тармоқларида илғор эконометрик ва инновацион ёндашувлар асосида 150 дан ортиқ таҳлил ишлари амалга оширилиб, мамлакатимизда ишлаб чиқаришга тавсия қилинадиган маҳсулотлар бўйича 110 турдаги товар бозорлари аниқланди ва тадбиркорлик имконияти бор соҳалар — маҳсулотлар билан тўйинганлик кесимида рўйхати эълон қилинди.
Таҳлил натижалари оммавий ахборот воситалари ҳамда ижтимоий тармоқлар орқали кенг жамоатчиликка мунтазам етказиб борилмоқда.

10 February 2026 11:00 1699 Print
The Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee has conducted more than 150 analytical studies of commodity and financial markets, as well as sectors of the economy, based on advanced econometric and innovative approaches. As a result, 110 types of commodity markets for products recommended for domestic production have been identified, and a list of sectors with entrepreneurial potential has been published according to market saturation levels.
The analysis results are regularly communicated to the general public through mass media and social networks.