Истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тизимида нодавлат сектор иштирокини кучайтиришга қаратилган навбатдаги ўқув курслари ташкил этилди.
8 Январь 2026 14:00 1664 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 6 октябрдаги ПҚ-296-сон “Истеъмолчилар ҳуқуқларини самарали ҳимоя қилишни ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида нодавлат нотижорат ташкилотлари ходимлари учун мўлжалланган махсус ўқув курслари ташкил этилди.
Машғулотлар рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасида тажрибага эга бўлган мутахассислар томонидан олиб борилмоқда.
Мазкур ўқув курслари истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тизимида нодавлат нотижорат ташкилотларининг ролини кучайтириш, жамоатчилик назорати механизмларини самарали йўлга қўйишга хизмат қилади.

Another series of training courses aimed at strengthening the participation of the non-governmental sector in the consumer rights protection system has been organized
8 January 2026 14:00 2312 Print
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 6, 2025, No. RP-296 “On measures to organize effective protection of consumer rights,” the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under the Competition Committee organized special training courses intended for employees of non-governmental non-profit organizations.
The training sessions are conducted by specialists with experience in the field of competition development and consumer rights protection.