10-декабрь – Ўзбекистон Республикаси Давлат мадҳияси қабул қилинган кун!
1992 йил 10 декабрь куни қабул қилинган Ўзбекистон Республикаси Давлат мадҳияси – мамлакатимиз суверенитети ва миллий ўзлигимизнинг муқаддас рамзларидан биридир. Амалдаги қонунчиликка кўра, мадҳияга ҳурмат билан муносабатда бўлиш ҳар бир фуқаронинг ватанпарварлик бурчидир.
Мадҳия янграган ҳар бир паллада юракларда Ватанга муҳаббат, садоқат ва фахр туйғуси янада кучаяди, ҳар биримиз ўзлигимизни, миллий бирдамлигимизни янада чуқурроқ ҳис этамиз.
Ўзбекистон мадҳияси озод ва эзгу мақсадларни кўзлаган халқимизнинг улуғ садоси сифатида тинчлик, ҳамжиҳатлик ва тараққиёт руҳини дунёга таратаверсин!

10 декабря – День принятия Государственного гимна Республики Узбекистан!
Государственный гимн Республики Узбекистан, принятый 10 декабря 1992 года, является одним из священных символов нашего суверенитета и национальной идентичности. В соответствии с действующим законодательством, проявление уважения к Государственному гимну является патриотическим долгом каждого гражданина.
Каждое звучание Государственного гимна ещё сильнее укрепляет в наших сердцах любовь к Родине, преданность и чувство гордости, побуждая каждого из нас глубже ощущать свою верность Родине и национальное единство
Пусть Государственный гимн Узбекистана, являясь величественным голосом свободного и благородного народа, и впредь распространяет по всему миру дух мира, согласия и устойчивого развития!