Илмий-амалий семинарлар давом етмоқда
Тошкент давлат иқтисодиёт университети Маркетинг кафедраси профессор-ўқитувчилари билан Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази директори, иқтисодиёт фанлари доктори О.С.Жумаев иштирокида илмий-амалий семинар ўтказилди.
Семинарда Маркетинг кафедрасининг Марказ ҳузуридаги филиали фаолияти муҳокама қилинди. Шунингдек, Марказ тадқиқотчиларининг мустақил изланувчи сифатида кафедрага ҳужжат топшириши ва уларнинг кейинги илмий фаолияти юзасидан фикр алмашилди.
Тадбир доирасида келгусидаги илмий тадқиқотларда Маркетинг кафедраси профессор-ўқитувчиларининг илмий ва амалий имкониятларидан фойдаланиш юзасидан ҳамкорлик масалалари кўриб чиқилди.

Scientific and practical seminars are continuing
A scientific-practical seminar was held at Tashkent State University of Economics with the participation of the Director of the Competition Policy and Consumer Rights Research Center, Doctor of Economics O.S.Jumaev, and the faculty members of the Department of Marketing.
The seminar discussed the activities of the Marketing Department’s branch under the Center. Opinions were also exchanged on the submission of applications by the Center’s researchers as independent applicants to the department and on their further scientific activities.
Within the framework of the event, issues of cooperation on utilizing the scientific and practical potential of the faculty members of the Marketing Department in future research were considered.