19 Сентябрь 2024 17:29 1683 Чоп этиш
Жорий йилнинг 17-19 сентябрь кунлари Марказ томонидан “Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлар фаолиятини рақобат қонунчилиги талабларига мувофиқлаштириш” мавзусида ташкилотлар ходимларининг малакасини ошириш ҳамда соҳага доир билим ва салоҳиятини янада такомиллаштиришга қаратилган ўқув курслари бўлиб ўтди.
Мазкур курсларда республикадаги йирик корхоналар Ўсимликлар карантини ва ҳимояси агентлиги, "Савдони ривожлантириш компанияси" АЖ, “Қуюв-механика заводи” АЖ, “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ, "Ўзбекгеофизика" АЖ, “Gazli Gas Storage” МЧЖ ҚК, "Навоий иссиқлик электр станцияси" АЖ, "Ўзоғирсаноатлойиҳа" АЖ, "Ўзбекгидрогеология" ДУК, "Тошшаҳарнур" ДУК, "Uzdigital TV" МЧЖ, "Электромагнит мослашув маркази" ДУК, "Боштранслойиҳа" АЖ, “Жиззах аккумулятор заводи” АЖ, “Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш маркази” ДУК, "Ислом Каримов номидаги Тошкент Халқаро Аэропорти" МЧЖларнинг монополияга қарши комплаенс бўйича масъул ходимлари иштирок этди.
Ўзбекистон Республикасининг “Рақобат тўғрисида”ги Қонуни ва унинг мақсади;
устун мавқе, монополия ва табиий монополия асосий талаблари;
монополияга қарши комплаенс асосий талаблари;
инсофсиз рақобат турлари ва белгилари;
картель келишувлари ва уларнинг турлари;
рақамли платформаларнинг бозор ҳукмронлиги ва уларга нисбатан монополияга қарши талаблар;
биржа савдоларида юқори ликвидли ва монопол турдаги маҳсулотларни сотиш тартиби ва талаблари мавзуларида малака ошириш курслари ўтказилди.

Проведена очередная программа курсов повышения квалификации сотрудников, ответственных за антимонопольную деятельность
19 Сентября 2024 17:29 860 Распечатать
17-19 сентября текущего года Центр провел обучающие курсы по теме «Приведение деятельности государственных органов и субъектов предпринимательства в соответствие с требованиями конкурентного законодательства», направленные на повышение квалификации работников организаций и дальнейшее совершенствование их знаний и потенциала в данной сфере.
В данных курсах приняли участие сотрудники антимонопольного контроля крупнейших предприятий Республики: Агентства по карантину и защите растений, АО «Компания по развитию торговли», АО «Литейно-механический завод», АО «Региональные электрические сети», АО «Узбекгеофизика», СП ООО «Gazli Gas Storage», АО «Навоийская ТЭС», АО «СП ООО «Узтяжпромпроект», ГУП «Узбекгидрогеология», ГУП «Toshshaharnur», ООО "Uzdigital TV", ГУП «Центр электромагнитной совместимости», АО «Boshtransloyiha», АО «Джизакский аккумуляторный завод», ГУП «Организация электронных онлайн-аукционов», ООО «Международный аэропорт Ташкента имени Ислама Каримова».