Хўжалик юритувчи субъектлар ходимлари учун монополияга қарши комплаенсни ўқитиш бўйича уч кунлик ўқув курси ташкил етилди.
15 Декабрь 2025 18:00 948 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази томонидан хўжалик юритувчи субъектлар ходимлари учун монополияга қарши комплаенсни ўқитиш бўйича уч кунлик ўқув курси ташкил етилди.
Ўқув курси доирасида иштирокчиларга рақобат тўғрисидаги қонунчиликнинг мазмун-моҳияти, унинг иқтисодиётдаги аҳамияти ҳамда монополияга қарши тартибга солишнинг замонавий механизмлари юзасидан батафсил тушунчалар берилди.
Ўқув машғулотлари Қўмита ҳамда соҳадаги етакчи мутахассислар томонидан олиб борилиб, иштирокчиларнинг амалий саволларига атрофлича жавоблар берилди.
Мазкур ўқув курси хўжалик юритувчи субъектлар ходимларининг монополияга қарши қонунчилик бўйича билим ва кўникмаларини ошириш, комплаенс тизимини жорий этиш ҳамда рақобат қоидаларига риоя этиш маданиятини шакллантиришга қаратилган.

Хозяйствующим субъектам был организован трёхдневный учебный курс по обучению сотрудников антимонопольному комплаенсу
15 Декабря 2025 18:00 951 Распечатать
В рамках учебного курса участникам были даны подробные разъяснения о сущности и содержании законодательства о конкуренции, его значении для экономики, а также о современных механизмах антимонопольного регулирования.
Учебные занятия проводились специалистами Комитета и ведущими отраслевыми экспертами, в ходе которых были даны всесторонние ответы на практические вопросы участников.
Данный учебный курс направлен на повышение уровня знаний и практических навыков сотрудников хозяйствующих субъектов в сфере антимонопольного законодательства, внедрение системы комплаенса и формирование культуры соблюдения правил конкуренции.