Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлардаги монополияга қарши комплаенс фаолиятига масъул ходимлар учун ўқув курси ташкил этилди
21 Август 2024 17:00 1115 Чоп этиш
Жорий йилнинг 19-21 август кунлари Марказ томонидан “Давлат органлари ва хўжалик юритувчи субъектлар фаолиятини рақобат қонунчилиги талабларига мувофиқлаштириш” мавзусида ташкилотлар ходимларининг малакасини ошириш ҳамда соҳага доир билим ва салоҳиятини янада такомиллаштиришга қаратилган ўқув курслари бўлиб ўтди.
Мазкур курсларда республикадаги йирик корхоналар “Ўзбекистон аккредитация маркази” ДУК “Тошкентбошпланлити” ДУК, “Хоразм шакар” МЧЖ, “Максам-Чирчиқ” АЖ, “Бухоро нефтини қайта ишлаш заводи” МЧЖ, “Махсустранс” ДУК, “Аммофос-Максам” АЖ, “Автоoйна” МЧЖ, “Навоиазот” АЖ, “Ягона умумреспублика процессинг маркази” МЧЖ, “Ўзбекистон республика товар-хомашё биржаси” АЖ, “Ангрен шакар” МЧЖ, “Ўзбекистон республика валюта биржаси” АЖ, “Veolia Energy Tashkent” МЧЖ ХК, “Алоқабанк” АТБларнинг монополияга қарши комплаенс бўйича масъул ходимлари иштирок этди.
Ўқув курслари доирасида иштирокчиларга Қўмита раиси ўринбосари Ф.Карабаев ҳамда бошқа масъул ходимлар томонидан:

Организовано обучение сотрудников, ответственных за обеспечение соблюдения антимонопольного законодательства в государственных органах и субъектах предпринимательства
21 Августа 2024 17:00 1119 Распечатать
19-21 августа текущего года Центром были проведены обучающие курсы по теме «Приведение деятельности государственных органов и субъектов предпринимательства в соответствие с требованиями конкурентного законодательства», направленные на повышение квалификации работников организаций и дальнейшее совершенствование их знаний и потенциала в данной сфере.
В данных курсах приняли участие сотрудники антимонопольного комплаенса крупнейших предприятий Республики: ГУ "Узбекский центр аккредитации", ГУП «Ташкентбошпланлити», ООО «Хорезм шакар», АО «Максам-Чирчик», ООО «Бухарский нефтеперерабатывающий завод», ГУП «Махсустранс», АО «Аммофос-Максам», ООО «Автоойна», АО «Навоиазот», ООО «Всереспубликанский перерабатывающий центр «Ягона», АО «Узбекская республиканская товарно-сырьевая биржа», ООО "Angren shakar", АО «Узбекская республиканская валютная биржа», ООО «Veolia Energy Ташкент», АК «АлокаБанк».
В рамках курсов заместителем председателя Комитета Ф. Карабаевым и другими ответственными лицами участникам была предоставлена ​​информация по следующим темам :