Жаҳон банки ва Рақобат қўмитаси ҳамкорликни мустаҳкамламоқда
Жорий йилнинг 7 апрель куни Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитасида Жаҳон банки вакиллари билан грант лойиҳаларининг амалга оширилиш жараёни ва уларни самарали ижро этиш бўйича кейинги қадамларни муҳокама қилишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар Қўмита ҳамда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тадқиқотлари маркази фаолиятига доир харид пакетларининг амалга оширилиши ҳолатини кўриб чиқиб, ҳамкорликда ҳал қилиниши лозим бўлган масалаларни аниқладилар.
Учрашув иштирокчилари рақобат муҳитининг барқарор ривожланиши ҳамда бозорларда шаффофликни ошириш мақсадида Қўмита ва Жаҳон банки ўртасидаги шерикликни янада мустаҳкамлаш муҳим эканлигини таъкидладилар.

7 April 2025 09:45 1069 Print
On April 7 of this year, the Competition Promotion and Consumer Protection Committee held a working meeting with representatives of the World Bank, dedicated to discussing the progress of grant projects and further steps for their effective implementation.
The parties discussed the current status of procurement packages related to the activities of the Competition Promotion and Consumer Protection Committee, and identified unsolved issues requiring joint efforts.
Participants stressed the importance of further strengthening the partnership between the Committee and the World Bank in the context of sustainable development of the competitive environment and increased transparency in markets.