Жаҳон банки ва Рақобат қўмитаси ҳамкорликни мустаҳкамламоқда
Жорий йилнинг 7 апрель куни Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитасида Жаҳон банки вакиллари билан грант лойиҳаларининг амалга оширилиш жараёни ва уларни самарали ижро этиш бўйича кейинги қадамларни муҳокама қилишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар Қўмита ҳамда Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тадқиқотлари маркази фаолиятига доир харид пакетларининг амалга оширилиши ҳолатини кўриб чиқиб, ҳамкорликда ҳал қилиниши лозим бўлган масалаларни аниқладилар.
Учрашув иштирокчилари рақобат муҳитининг барқарор ривожланиши ҳамда бозорларда шаффофликни ошириш мақсадида Қўмита ва Жаҳон банки ўртасидаги шерикликни янада мустаҳкамлаш муҳим эканлигини таъкидладилар.

Всемирный банк и Комитет по развитию конкуренции укрепляют сотрудничество
7 апреля текущего года в Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей состоялась рабочая встреча с представителями Всемирного банка, посвящённая обсуждению хода реализации грантовых проектов и дальнейших шагов по их эффективному осуществлению.
Стороны обсудили текущий статус пакетов закупок, относящихся к деятельности Комитета и Центра исследований конкурентной политики и прав потребителей, а также выявили открытые вопросы, требующие совместной проработки.
Участники подчеркнули важность дальнейшего укрепления партнёрства между Комитетом и Всемирным банком в контексте устойчивого развития конкурентной среды и повышения прозрачности на рынках.