Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Макроиқтисодий ва ҳудудий тадқиқотлар институти ўртасида ҳамкорлик тўғрисидаги англашув меморандуми имзоланди.
11 Август 2025 09:26 1544 Чоп этиш
Ушбу келишув иқтисодиётнинг турли соҳаларида тажриба алмашиш, қўшма илмий-амалий тадқиқотлар ва лойиҳаларни амалга ошириш, давлатнинг самарали иқтисодий тараққиётига кўмаклашиш, рақобат муҳитини ривожлантириш ҳамда монополияга қарши қонунчилик ва амалиётни такомиллаштиришни мақсад қилади.
Шунингдек, ҳамкорлик доирасида иқтисодий кўрсаткичларни мунтазам таҳлил қилиш, илмий-амалий тадқиқотлар сифати ва долзарблигини ошириш, қўшма лойиҳаларни амалга ошириш ҳам назарда тутилган.
Учрашув якунида Тадқиқотлар маркази директори Олимжон Жумаев Макроиқтисодий ва ҳудудий тадқиқотлар институти директори ўринбосари Халилулло Хамидов билан ҳамкорлик тўғрисидаги англашув меморандумини имзолади.

11 August 2025 09:26 1555 Print
This agreement aims to exchange experience in various sectors of the economy, conduct joint scientific and practical research and projects, promote the country’s effective economic development, foster a competitive environment, and improve antimonopoly legislation and practices.
Within the framework of cooperation, it is planned to regularly analyze economic indicators, enhance the quality and relevance of scientific and practical research, and implement joint projects.
At the end of the meeting, Director of the Centre Olimjon Jumayev and Deputy Director of the Institute for Macroeconomic and Regional Studies Khalilullo Khamidov signed the Memorandum of Understanding.