Ҳамкорлик йўлида янги қадам!
Жорий йилнинг 9 апрель куни Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Адлия вазирлиги ҳузуридаги Қонунчиликни таҳлил қилиш ва тартибга солиш таъсирини баҳолаш институти ўртасида ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзоланди.
Учрашув давомида, ходимлар малакасини ошириш бўйича ҳамкорлик, таҳлилий ва илмий изланишларни биргаликда олиб бориш, музокара майдончаларини ташкил этиш ҳамда миллий ва халқаро лойиҳаларда ходимлар иштирокини таъминлаш каби масалалар атрофлича муҳокама қилинди.
Меморандумнинг имзоланиши давлат органлари ўртасида тажриба алмашиш учун янги имкониятлар очади, бу эса, ўз навбатида, истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилишни кучайтириш, соғлом рақобат муҳитини яратишга хизмат қилади.

A new step towards cooperation!
On April 9 of this year, a memorandum of mutual cooperation was signed between the Competition Policy and Consumer Rights Research Center and the Institute for Legislation Analysis and Institute for legislative analysis and regulatory impact assessment under the Ministry of Justice.
During the meeting, such issues as cooperation in the field of advanced training of employees, conducting joint analytical and scientific research, organizing discussion platforms, ensuring the participation of employees in national and international projects were discussed in detail.
The signing of the memorandum will open up new opportunities for the exchange of experience between government agencies, which, in turn, will serve to strengthen the protection of consumer rights and the formation of a healthy competitive environment.