Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди
14 Апрель 2025 12:30 2705 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Ҳамкорлик доирасида рақобат сиёсати, давлат харидлари, биржа савдоларини такомиллаштириш, табиий монополия соҳаларини тубдан ислоҳ қилишда илмий-амалий тадқиқотлар ўтказиш, рақобат соҳасига самарали хорижий тажрибаларни жорий этиш ва миллий тизим билан уйғунлаштириш каби йўналишлар устувор вазифалар сифатида белгиланди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ахборот алмашиш, тадқиқот натижаларини чоп этиш ва турли лойиҳаларда биргаликда иштирок этиш бўйича келишиб олдилар.

Между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей и Центром экономических исследований и реформ подписан Меморандум о сотрудничестве
14 Апреля 2025 12:30 2746 Распечатать
Между Центром исследований конкурентной политики и прав потребителей при Комитете по развитию конкуренции и защите прав Потребителей Республики Узбекистан и Центром экономических исследований и реформ подписан Меморандум о сотрудничестве.
В рамках сотрудничества определены приоритетные направления, такие как проведение научно-практических исследований в области конкурентной политики, совершенствование системы государственных закупок и биржевых торгов, глубокая реформа сфер естественных монополий, внедрение эффективного зарубежного опыта в сферу конкуренции и его интеграция с национальной системой.
По итогам встречи стороны договорились об обмене информацией, публикации результатов исследований и совместном участии в различных проектах.