Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди
14 Апрель 2025 12:30 2705 Чоп этиш
Рақобат қўмитаси ҳузуридаги Рақобат сиёсати ва истеъмолчилар ҳуқуқлари тадқиқотлари маркази ҳамда Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Ҳамкорлик доирасида рақобат сиёсати, давлат харидлари, биржа савдоларини такомиллаштириш, табиий монополия соҳаларини тубдан ислоҳ қилишда илмий-амалий тадқиқотлар ўтказиш, рақобат соҳасига самарали хорижий тажрибаларни жорий этиш ва миллий тизим билан уйғунлаштириш каби йўналишлар устувор вазифалар сифатида белгиланди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ахборот алмашиш, тадқиқот натижаларини чоп этиш ва турли лойиҳаларда биргаликда иштирок этиш бўйича келишиб олдилар.

A Memorandum of Cooperation was signed between the Competition Policy and Consumer Rights Research Center and CERR
14 April 2025 12:30 2709 Print
A Memorandum of Cooperation was signed between the Competition Policy and Consumer Rights Research Center under Competition Promotion and Сonsumer protection Committee of the Republic of Uzbekistan and the Center for Economic Research and Reforms (CERR).
The cooperation will focus on key areas such as conducting scientific and practical research in the field of competition policy, improving public procurement and exchange trading systems, implementing deep reforms in sectors of natural monopolies, introducing effective international practices into the competition sphere, and aligning them with the national system.
At the conclusion of the meeting, the parties agreed to exchange information, publish research findings, and jointly participate in various projects.